13 Aralık 2017, Çarşamba   |   English
Sosyal Medyada Çok Sayıda Hesaba ve İnternet Sitesine Erişim Engeli Geldi
Yazan: Mehmet Tasnikli      02 Mayıs 2017, Salı      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) mühürsüz oy kararının protesto edildiği eylemler hakkında paylaşımlarda bulunan çok sayıda sosyal medya hesapları ve internet sitelerine erişim engellendi.

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) mühürsüz oy kararının protesto edildiği eylemler hakkında paylaşımlarda bulunan çok sayıda sosyal medya hesapları ve internet sitelerine erişim engellendi. Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği tarafından alınan kararda 'Terörü öven, şiddete ve suça teşvik eden kamu düzeninin ve milli güvenliği tehdit eden, yaşam hakkı ile kişilerin can ve mal güvenliğinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesine bağlı olarak içeriğin çıkarılmasına/erişimin engellenmesine dair tedbir kararı, 5651 sayılı kanunun 8/A maddesinin 2. fıkrası uyarınca onaylanmasına karar verilmiştir' ifadesi ile 40 Twitter, 2 Facebook hesabı, çok sayıda Twitter paylaşımı ve 4 internet sitesi için erişim engelleme kararı verildi.

Engellenen içeriklerin, 16 nisan anayasa değişikliği referandumunda YSK'nin mühürsüz oyların kabulüne ilişkin aldığı kararın protesto edildiği eylemler hakkında yapılan paylaşımlar olduğu görülüyor.
Yazan: Mehmet Tasnikli      02 Mayıs 2017, Salı      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz