Hakkımızda

Teknoloji dünyasında, Türkiye’de ya da Dünya’da “ne oluyor?” ya da “bu olayın arka planı nedir?” ya da “neden böyle oluyor?” sorularınıza Türkçe ve anlaşılabilir bir dille cevap bulacağınız yer burası.

 

Türk Internet Endüstrisi Portalı, turk-internet.com, resmi yayına başlama tarihi olan 25 Ekim 2000’den bu yana Dünya’daki ve Türkiye’deki bilişim – internet – telekom gelişmeleri konusunda, kurumsal içerikli haber, makale, araştırma, etkinlik bilgisi ve röportajlar yayınlar.

Amacımız, ülkemizin gelişmiş ekonomiler düzeyine ulaşması için en önemli araç olabilecek olan bilişim-haberleşme teknolojilerinin en verimli ve iyi bir şekilde kullanılmasını sağlamak yolunda, bilgi yayılımını sağlamaktır.

Bu nedenle de, olayları reklam şeklinde değil, gerçek içeriği ile ve geçmişindeki bağlantıları ile birlikte veririz. Bilişim ve haberleşme sektöründe kalkınmanın önceliğinin “yerli yazılım ve donanım” olduğunu bildiğimiz için, bu tür üretim yapan firmaların haberleri önceliklidir.

Ancak yerli ya da çok uluslu firmaların haberlerini verirken, dükkat ettiğimiz husus “doğru” bilgi vermek ve analiz etmektir. Örneğin BSA isimli oluşum üzerinden, ülkemizde “vergi vermeden satış yaparken”, ülkemiz hakkında uydurma korsan yazılım rakamları anons ederek, uluslararası düzeyde sağladığı baskı gücü sayesinde “telif hakkı” adı altında yerel işletmelere korku salan firmaları teşhir ederiz.

Dolayısıyla haberciliğimiz, reklam değil, okuyucu önceliklidir. Daha doğrusu yukarıda da belirttiğimiz üzere, ekonomik kalkınmaya katkı verecek bir yayıncılık yapmaya çalışıyoruz. Bu yolda giderken, yaptığımız yayınlar sayesinde nelerin değiştiğini ya da en azından düzenlendiğini de yakında bir bütün olarak yayınlayacağız.

Uzunca bir süre tasarımımızı yeni nesil altyapılarla değiştirmek konusunda sorun yaşadıktan sonra 18 ağustos 2018 itibariyle şu anda okumakta olduğunuz altyapıya geçtik. Umarız beğenmişsinizdir. Siz okurlarımızın düşüncelerini de her zaman önemsiyoruz.

Bize ulaşmak için [email protected] adresini kullanabilirsiniz.

İletişim Formu

Tekrar Hoşgeldiniz!

Aşağıdan hesabınıza giriş yapınız

Yeni Hesap Oluştur

Kayıt olmak için aşağıdaki formu doldurunuz

Şifrenizi geri alın

Lütfen şifrenizi resetlemek için kullanıcı adı veya email adresinizi girin.