SERGİ SALONU
* e-Ulaşımlı Günler
Saat : 10:00- 11:00
Yöneten: Derya DENİZ ( İSBAK A.Ş. )
İstanbul Büyük Şehir Belediyesi
* e- Devlette İçerik Yönetim Uygulamaları
Saat : 11:00- 11:45
Michael HALLAUF
* Yeni Kuşak Virüsler ve Solucanlara Karşı Kurumsal Güvenlikte Yeni Yaklaşımlar
Saat : 12:00- 13:00
Gökhan SAY / Burak SAĞDIÇ ( Symantec )
* Küreselleşme ve Bilişim
Saat : 14:00- 17:00
Yöneten : Aydın KÖKSAL ( Bilişim Ltd. )
Konuşmacılar : Osman ÇOŞKUNOĞLU ( CHP ), Reha DENEMEÇ ( AKP ), Birkan ERDAL ( ANAP ), Osman ULUGAY ( Milliyet ), İlyas YILMAZYILDIZ ( Hacettepe Teknokent )
KONSER SALONU
* Türkiye’nin 2023 Vizyonu Teknoloji ve Ötesi
Saat : 10:00- 13:00
Yöneten : Yusuf ERBAY ( Yalova Valisi )
Konuşmacılar : Ziya AKTAŞ ( Çankaya Üni. ), Orhan GÜVENEN ( Bilkent Üni. ), Ümit KUMCUOĞLU ( JPMORGAN Chase Bank ), Murat MERCAN ( Miiletvekili ), Vasfi ORBAY ( ANAP ), Namık Kemal PAK ( TÜBİTAK ), Selim SARPER ( Teknoloji Ödülleri ), Murat YEŞİLDERE ( Egon Zehnder İnt )
* e- Adalet
Saat : 14:00- 17:00
Açılış : Cemil ÇİÇEK ( Adalet Bakanı )
KONFERANS SALONU
* A’ dan Z ‘ye e-Devlet Uygulumaları
PTT
Saat : 10:00- 10:45
Türkiye Bilişim Derneği
Saat : 10:45- 11:30
T.C. Devlet Demiryolları
Saat : 11:30- 12:15
T.C. Merkez Bankası
Saat : 14:00- 14:15
Türk Standart Enstitüsü
Saat : 14:45- 15:30
Yalova Belediyesi
Saat : 15:30- 16:15
Yargıtay
Saat : 16:15- 17:00
PARKE- A SALONU
* CMM 3
Saat : 10:00- 10:30
Nurdan ÖZDEMİR ( Aydın Yazılım )
* İnternet Yayıncılığı ve Hukuk
Saat : 10:30- 11:00
Bariş GÜNAYDIN(Anadolu Üniv.)
*Bilgi Erişim Sistemleri Otomatik Değerlendirimi
Saat:11:00- 11:30
Rabia NURAY( Bilkent Üniv.)
*Çevik Yazılım Geliştirme
Saat:11:30- 12:00
Kökten Ulaş BİRANT( Dokuz Eylül Üniv.)
*Medikal Borsa Yazılımı, XML Web
Saat: 12:00- 12:30
Ebru ÖZTURHAN ( Başkent Üniv.)
*IP Sec / VPN Dağıtık Yönetim,
Saat:12:30- 13:00
Mücahit MUTLUGÜN(UEKAE)
*ELIAC Güvenlik Protokolü
Saat:14:00-14:30
Koray ATSAN ( UEKAE)
*Çevresel Gözlem İçin Sensör Ağları,
Saat:14:30-15:00
Özlem durmaz ( Yedıtepe Üniv.)
*Telsiz Sensör Ağları Benzetimi
Saat:15:00-15:30
Athan ERDOĞAN(Deniz Harp Okulu)
*Bir Ağ Yönetim Sistemi:Guardilan
Saat:15:30-16:00
Onur ÖZARDİÇ(İYTE)
*Yapay Sinir Ağı İle Telekom Veri Modenciliği
Saat: 16:00- 16:30
Adem karahoca ( Bahçeşehir Üniv.)
*Bilgi Örgütleri Yönetimi
Saat:16:30- 17:00
Yücel YILMAZ( Marmara Üniv.)
Parke – B Salonu
*Karar Sürecinde Bilgi İşlem Yöneticilerinin Rolü
Saat : 10:00- 13:00
Yöneten : Mustafa Kemal AKGÜN
Konuşmacılar: Hayrettin EVİRGEN ( Sakarya Üniv.) , Alparslan DOĞUSAN ( USAŞ A.Ş.) Cemal TURA ( İş Kurumu), İsmail ASLAN ( Tarım Orman Bak.)
* İnşaat Sektöründe Bilişim
Saat : 14:00- 17:00
Yöneten : Ümit IŞIKDAĞ( Salford Üniv.)
Konuşmacılar: Metin DEMİRALP( İTÜ Bilişim Enst.)
Sinan M.ŞENER(İTÜ Mimarlık), Yüksel DEMİR( ITÜ Mimarlık),Murat YILMAZ( İTÜ İnşaat Fak.) , Muhammed ŞAHİN ( İTÜ İnşaat Fak.) , Bülent HATİPOĞLU ( İTÜ İnşaat Fak.)
YEŞİL SALON
*Avrasya Bilişim İşbirliği Forumu
Ana Tema : Eko – Bilişim
Avrasya Eko- Bilişim İşbirliği Platformu (Panel2 )
Saat : 10:00- 13:00
Oturum Başkanı: Gazi BİLGİN (DTM)
Konuşmacılar : İshak BAŞSUSTAOĞLU( Fintek Network), Murat BİLGİÇ (Milletvekili) , Tayfun TÜRKALP, (Tüm Telekomünikasyon İş Adamları Derneği), Selim YÜCEORAL,( Ahmet YESEVİ Üniv.) DEİK,( Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi)
* Değerlendirme ve Sonuç Çalıştayı ( Türk Telekom A.Ş.)
Saat : 14:00- 16:30
Oturum Başkanı: Mehmet EKİNALAN ( Türk Telekom A.Ş.) , Mehmet TOROS ( Türk Telekom A.Ş.)
*Sonuç Raporunun Açıklanması ve İmzalanması
Saat: 16:30
KIRMIZI SALON
*XML
Saat: 10:00- 10:30
Alev ELÇİ ( D.Akdeniz Üni.)
*XBRL
Saat : 10:30- 11:00
Mehmet BOZACIOĞLU ( Software AG )
*Veri Ambarı Uygulaması
Saat : 11:00- 11:30
Yalçın KAYA ( Gebze YTE )
*WALA: Web Kullanım Madenciliği Uygulaması
Saat : 11:30- 12:00
Elif BELEN ( İzmir YTE )
*Devlette e- Dönüşüm : Gümrüklerin Modernizasyonu
Saat : 12:00- 12:30
Hürol TABAK ( Koç Sistem )
*e- Turizm
Saat : 12:30- 13:00
Mehmet Akif Çakırcı ( Afyon Kocatepe Üni )
* GÜNÜN KONUŞMACISI :
Saat : 14:00- 15:00
İbrahim KAVRAKOĞLU ( Kavrakoğlu Dan. )
*CMM+ XP Yazlım Mühendisliği
Saat : 15:00- 15:30
Orhan KALAYCI ( Danışman )
* Paralel Veri Tabanı Ağ Uygulamaları
Saat : 15:30- 16:00
Utkan UZUN ( Oyak Teknoloji )
*Okul İçin Sesli Yanıt Sistemi
Saat : 16:00- 16:30
Hüseyin Utku ALATAŞ ( Ege Üni. )
* Ağ Trafik Grafiksel Denetim
Saat : 16:30- 17:00
Halil ŞENGONCA ( Ege Üni )
*e- Devlet Projelerinde e- Learning ve İçerik Yönetimi Uygulamaları
Saat : 17:00- 17:45
Stefan NOTHEGGER